• אבחון טיפול ומניעה

  האבחנה הרפואית לפיברומיאלגיה מתבססת עד היום על תגובת כאב ללחיצה על 18 נקודות רגישות

  read more
 • בלוטת התריס ופיברומיאלגיה

  הממוקמת מאחורי עצם הגרוגרת מייצרת את 2 ההורמונים האחראים על חילוף החומרים בגופנו:

  read more
 • בלוטת יתרת הכליה

  שחיקה של האדרנל – בלוטת יותרת הכליה ותופעות עייפות, חולשה ופיברומיאלגיה

  read more
 • פיברומיאלגיה ועייפות כרונית

  פיברומיאלגיה הינה תסמונת מורכבת המאופיינת בסימפטומים רבים מאוד שהעיקרי מביניהם הוא כאב עמוק ומתמשך. כלל התופעות גוזלות מהלוקים בהן את איכות החיים לעיתים עד כדי אי יכולת לתפקד במטלות היומיום.

  read more
 • מחלת הנשיקה

  מחלת הנשיקה – אפשטיין בר – השם “הרומנטי” מחלת הנשיקה מתייחס למחלה הויראלית הנגרמת בדרך כלל על ידי וירוס אפשטיין. הוירוס מועבר ברוק, גם כשהוא נישא באויר כתוצאה מהתעטשות או שיעול.נכון להיום כ- 90% מתושבי העולם המערבי הינם נשאים של וירוס אפשטיין בר – מחלת הנשיקה, גם אם לא חוו או לא היו מודעים לכל שחלו בה

  read more

פיברומיאלגיה ועייפות כרונית

לכל אחד מאיתנו ישנה קצובת אנרגיה יומית – כמות האנרגיה לה אנו זקוקים מדי יום כדי לקיים את הגוף ולבצע את המטלות שלנו. תחושת התשישות מהווה ווסת שמסייע לנו לנהל את האנרגיה הזו. כשאנו מרגישים מותשים אנחנו עוצרים, נחים ומאפשרים לגוף למלא את ה”מצברים” באנרגיה זמינה, חדשה.

 צריכת האנרגיה היומית שלנו מורכבת מ:
חילוף החומרים הבסיסי –  BMR – BASAL METABOLIC RATE
כמות הקלוריות הנדרשת לקיום התפקוד הגופני הבסיסי דוגמת פעולת הלב, הנשימה, המוח וכד’. חילוף החומרים הבסיסי אחראי להוצאה של קרוב ל-70% מהאנרגיה הדרושה לאדם ליום.

 האנרגיה הנדרשת לשאר הפעולות. זו מתחלקת לשני מרכיבים:
האנרגיה הדרושה לביצוע פעולות ותנועות: דיבור, הליכה, ספורט, עבודה ודומיהם.
האנרגיה המנטלית והרגשית: חשיבה, יצירה, תגובה רגשית.

ככל שרמות המתח שלנו גדולות יותר, אנו נוטים להתרגז כך תישחק האנרגיה הזמינה שלנו ואנו נחוש חלשים ומותשים יותר. כמעט כל אדם מכיר את תחושת התשישות אחרי התרגזות או התמודדות רגשית עם מתח.

בדרך כלל אצל רובנו מצליח הגוף בעת מנוחה, לייצר די אנרגיה למילוי ה”מצברים” כך שניתן להמשיך בפעילות. אך גופם של אנשים הלוקים בעייפות כרונית או בפיברומיאלגיה (דאבת השרירים)  אינו מצליח, ברוב המקרים, להשיב לעצמו את רמת האנרגיה החיונית לתיפקוד פיזי ומנטלי תקין.

הסיבות כנראה מגוונות ויכולות לנבוע מ:

 • הפרעה בתיפקוד המיטוכונדריה – ריכוז איברוני ייצור האנרגיה התוך תאיים (יחיד – מיטוכונדריון).
 • תיפקוד לקוי של בלוטות האדרנל – האחראיות, בין השאר, על ייצור אדרנלין ונוראדרנלין.
 • הפרעה בתיפקוד בלוטת התריס – האחראית על חילוף החומרים.
 • תזונה חסרה או לא מאוזנת.

הכבד צורך כ- 27% מה – BMR ( יותר מהמוח – 19% והלב 7%) לכן גם הבסיס בגישה הטיפולית חייב להיות ניקוי ואיזון הכבד. ככל שנקל על הכבד לבצע פעילות אופטימלית כך בעצם נקל על הגוף ונאפשר החלמה מהירה יותר. כלל זה נכון, קרוב לוודאי, לכל תיסמונת ופתולוגיה, הן ברמה הפיזית והןן המנטלית.

התהליך החיסוני הוא צרכן אנרגיה משמעותי  אחר. הגוף מקיף את קשריות הלימפה בסביבה שומנית שתספק אנרגיה ממקור עשיר לצורך החיסוני. כאשר התהליך החיסוני מתנהל באורח תקין ההתמודדות של הגוף נמצאת בשליטה. אך במצבים בהם חל שיבוש כמו מצבים של אלרגיה בה המערכת פועלת באופן מוגזם כנגד גורם תזונתי או אקולוגי או בתופעות אוטואימוניות כשחל שיבוש ב”הוראות ההפעלה” העצביות של המערכת מתבזבזת כמות עצומה של אנרגיה, מעבר ליכולת שלנו להשלים אותה.

לכן, בתהליך הטיפול חשוב וכדאי לחזק את מערכת החיסון במטרה לאזן אותה ולהחזיר אותה לפעילות תקינה.

אתם מוזמנים להתקשר לקביעת פגישת אבחון וטיפול בפיברומיאלגיה ועייפות כרונית

03-9217515  או 050-5401171